زمانی بود که برنامه نویسی فقط متعلق به افراد خاص و قشر محدودی از افراد میشد . این مورد امروزه مشاهده نمیشود. در این مقاله ، کارآفرینان ، freelancer ها و بازاریان ، چگونگی کسب موفقیت توسط برنامه نویسی را به شما خواهند گفت . امروزه برای یادگیری برنامه نویسی نیازی به هزینه های گزاف نیست ، امروز ما نیز قصد معرفی ۱۲ وب سایت برای یادگیری برنامه نویسی به شما معرفی خواهیم کرد .

۱. CodeAcademy :
یکی از محبوب ترین و مشهورترین وب سایت های آموزش برنامه نویسی ، CodeAcademy می‌باشد . در حقیقت ، بیش از ۲۴ میلیون نفر در حاضر برای یادگیری برنامه نویسی از این کمپانی آموزشی استفاده میکنند . در CodeAcademy مباحث HTML & CSS, JavaScript, jQuery, PHP, Python و Ruby آموزش داده می‌شود .

۲. Coursera :
در سال ۲۰۱۲ پیدایش پیدا کرد ، Coursera بر مبنای کمپانی های آموزش تکنولوژی رشد کرد و در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ کورس آموزشی توسط ۱۱۹ موسسه ارائه شده است . در حالی که شما میتوانید برای دریافت مدرک مبلغی را پرداخت کنید ، تعدادی از دوره های برنامه نویسی مقدماتی رایگان  در رشته های مختلف از دانشگاه مانند دانشگاه واشنگتن، استنفورد، دانشگاه تورنتو و واندربیلت وجود دارد .

۳. edx :
edx  یکی دیگر از پلتفرم های یادگیری آنلاین است که به جای for-profit بودن ، این Open Source است . این توسط دانشگاه هاروارد و MIT در سال ۲۰۱۲ پیدایش پیدا کرد . در حال حاضر edx شامل ۶۰ آموزشگاه است .

۴. Udemy :
در سال ۲۰۱۰ پیدایش کرد ، Udemy یک پلتفرم آنلاین یادگیری است که میتواند برای بهبود یا یادگیری یک مهارت مورد استفاده قرار بگیرد . در آن کورس های رایگان بسیاری وجود دارد که بصورت Video در دسترس است .

۵. aGupieWare :
aGupieWare  یک برنامه مستقل برای برنامه نویسان است که با راهنمایی یکسری موسسات در ایالات متحده ، به بررسی برنامه های علوم کامپیوتری میپردازد . همچنین یکسری دوره های آموزشی رایگان بر مبنای پیشنهادات Stanford, MIT, Carnegie Mellon, Berkeley و Columbia ، ایجاد کردند . برنامه به ۱۵ کورس تقسیم شده است : سه کلاس مقدماتی ، هفت کلاس اصلی و ۵ کلاس اختیاری .

۶. GitHub :
گاهی اوقات ، زمانی که شما در مشکلی گیر کرده اید ، نیاز به مرور بعضی از کتاب های مرجع را دارید . شما میتوانید بیش از ۵۰۰ عنوان کتاب برنامه نویسی را که در ۸۰ زبان برنامه نویسی مختلف نوشته شده اند را در GitHub پیدا کنید .

۷. MIT Open Courseware :
اگر در حال حاضر در حال آموختن مقدمات هستید و قصد یادگیری چیزهایی به یک مقدار سنگین تر را دارید ، — همانند جستجو در مورد اتفاقاتی که در پشت کدها رخ میدهد — میتوانید از وب سایت
MIT free Courseware استفاده کنید که شامل کلاس هایی همانند

Introduction to Computer Science and Programming , Introduction to Programming in Java و Practical Programming in C .

۸.  ()Hack.pledge
hackpledge ، جامعه ای از برنامه نویسان است ، که توسعه دهندگان سطح بالای همانند BNram Cohen مخترع BitTorrent نیز در آن حضور دارند . در اینجا شما میتوانید مهارت برنامه نویسی خود را با استفاده از راهنمایی های توسعه دهندگانی از سراسر جهان بهبود ببخشید .

۹. Code Avengers :
در نیوزلند پایه گذاری شد ، Code Avengers کورس های سرگرم کننده و interactiveای را برای آموزش چگونگی کدنویسی بازی ها ، برنامه ها و وب سایت ها با استفاده از CSS&HTML و Javascript  ارائه میدهد . هر کورس فقط ۱۲ ساعت طول میکشد تا به اتمام برسد و این کورس ها در چندین زبان در دسترس میباشند .

۱۰. khan Academy :
در سال ۲۰۰۶ توسط استاد سلمان خان ایجاد شد ، khan Academy یکی از موسسات معتبر آموزش آنلاین رایگان است . با ویدئو های مرحله به مرحله شما با Javascript و HTML&CSS بطور کامل آشنا خواهید شد .

۱۱. Free Food Camp :
در اینجا شما در رابطه با HTML5, CSS3, JavaScript, Databases, DevTools, Node.js, Angular.js و Agile بوسیله پیوستن به جامعه هایی از دانش آموزا ن و حرفه ای ها ، مطالبی را خواهید آموخت . شما با همدیگر روی مهارت کدنویسی کار خواهید کرد ، و بصورت رایگان برنامه هایی را ایجاد خواهید کرد .

۱۲. HTML5 Rocks :
این پروژه گوگل در سال ۲۰۱۰ اجرایی شد ، این سایت  پر از دوره های آموزشی ، منابع و آخرین بروزرسانی های HTML5 است . این Open Source است ، به همین دلیل برنامه نویسان میتوانند در آن تغییراتی را ایجاد کنند .

2 دیدگاه در ۱۲ وب سایت رایگان برای یادگیری برنامه نویسی
  1. برای شروع برنامه نویسی سایت کدام زبان رو پیشنهاد
    می کنید

  2. اقا دستتون درد نکنه خسته نباشید عالیییی بود


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *